Kas teadsid, et liigne desinfitseerimine aitab halvadel bakteritel muutuda tugevamaks?

Mis on nahka kahjustav ja kasutu? Vastus on liigne desinfitseerimine keemiliste puhastusvahenditega!

Jah, viimased kolm kuud on tekitanud paljudes hirmu ja paanikat, aga jäägem adekvaatseks! Me kõik oleme natukenegi keemiat õppinud! Puhtust on vaja hoida iga päev, aga me ei saa sõdida.

Ühtegi sõda ei võideta ainult jõuga.

Pigem on võiduvahenditeks teadlikkus ja arukus. Nii on ka praegu. Üleilmne äärmuslik puhastuskuur tõenäoliselt aitas viiruse levikut kahandada, aga selle motiveerivaks jõuks olidki hirm ja paanika.

Enamik müügil olevatest puhastusvahenditest on keemilised.

Need jagunevad meie nahal kasutamiseks ja mitte elusolevate pindade puhastamiseks.

Terviseameti mürgituskeskuse juht ütleb

// „Desinfitseerimisvahend pole imerohi, mis kõik viirused hävitaks – korralik märgkoristus on selleks efektiivsem ja ohutum“

//Desinfitseerimisaine on kemikaal, mis sisaldab kõrges kontsentratsioonis alkoholi, tavaliselt etanooli ja isopropüülalkoholi. Alkohol küll tapab viirused ja bakterid, kuid võib mõtlematul kasutamisel põhjustada organismis mürgistuse. Eriti ohtlik on kemikaali pihustamise tõttu desinfitseerimisaine sisse hingamine, sest limaskestade kahjustus tekib kiirelt ja paranemine on ebameeldiv. Samuti imendub alkohol organismi läbi naha. Seetõttu tuleks pindade puhastamisel eelistada tavalist märgkoristust ning käte pesuks vett ja seepi //

Aitäh selle info eest!

Teine pool kemikaalide kahjulikkusest või siis kasutuks olemisest on see, et desinfitseerimisvahendid võivad olla usaldusväärsed relvad viiruste vastu, kuid liigne desinfitseerimine võib kaasa aidata kaasa just bakterite (mitte viiruste) vastupanuvõime tekkimisele.

Mida see veel tähendab?

Bakterid harjuvad ära!

See on sama nagu antibiootikumide kasutamisel, et ühel hetkel enam ei mõju. Tundlikud bakterid on hävinud, aga ülejäänud kas siis mutanteeruvad või muutuvad immuunseks.

Residentne ja tugev bakter levitab nakkust eriti kiiresti. Ehk siis desinfitseerivate puhastusvahendite halvaks küljeks on see, et need hävitavad nii häid kui ka halbu mikroorganisme. See aga loob soodsa kasvupinnase patogeensetele bakteritele. Lisaks on nendel toodetel lühiajaline efekt.

Tulenevalt sellest on vaja kasutada tugevamaid ja suuremates kogustes desinfitseerivaid vahendeid, mis on neis sisalduvate kemikaalide tõttu kahjulik nii inimestele kui ka keskkonnale.

Mida teha?

Puhasta rohkem pigem pindasid ja käsi pese seebi ja veega. Tuuluta ruume ja leia paremaid lahendusi! Unusta liigne desinfitseerimine

On tähtis, et meid ümbritsev keskkond ei muutuks mingilgi määral ohtlikuks meie tervisele ja ühtlasi ka tulevikuväljavaadetele. Kas on veel kellegi uudiseks see, et probiootilised mikrobioloogilised puhastusained on märksa tervislikumad ja keskkonda säästvamad kui tavakeemial rajanevad puhastusained.

liigne-desinfitseerimine

Pro&Bio© on mikrobioloogilise puhastuse valdkonna teerajaja kogu maailmas.

Ettevõte on välja töötanud ja patenteerinud probiootiliste bakteritega rikastatud puhastusainete tehnoloogiad, mis sobivad lisaks kodule rakendamiseks nii tootmisettevõtetes, ühistranspordis ja ühiskondlikes hoonetes, põllumajandusüksustes kui ka meditsiiniasutustes. Just nimetatud kohtades ei tohi keskkonna tervislikkuse osas teha mingeid kompromisse.

Pro&Bio© PIP tooted töötavad edasi ka siis kui puhastatav pind on kuivanud ja nende mõju jätkub vähemalt kolm järgnevat päeva. Töödeldud pind puhastub pidevalt ning kaitseb samas määrdumise ja ebameeldivate lõhnade eest.

PIP -Probiotics in Progress- tooteid võib kasutada iga tüüpi põrandate puhastamisel, sh puidul, kivil, marmoril, linoleumil ja muudel töö- ja elupindadel. PIP tootesari rajaneb kliiniliselt tõestatud toimel ja selle kasutamine loob ruumide puhastuses head tervist soodustava mikroflooraga elukeskkonna.

PIP toodetel puudub biotsiidne efekt teistele bakteritele. Seetõttu ei teki patogeensetel mikroorganismidel nende suhtes residentsust.

Pro&Bio© kätehooldusvahendid erinevalt teistest samalaadsetest toodedest ei kuivata käsi vaid muudavad käed pehmeks, elastseks ja värskendavad nahka. 70% alkoholi sisaldav kätegeel on kombineeritud probiootiliste bakteritega.

Alkohol puhastab nahka ning selle lendudes aktiveeruvad naha niiskuse mõjul kasulikud probiootilised bakterid, mis kiirelt paljunevad, katavad käenaha ning loovad nahale tervisliku mikrofloora.

Geel hooldab, niisutab ja värskendab nahka, puhastab seda ilma vett kasutamata, kusjuures käed muutuvad meeldivalt pehmeks.

Probiootikumid on turvalised ja kasulikud.

Pro&Bio© toodetes kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt tunnustatud kasulikena ja sobilikena.

Pro&Bio© tooted on sisuliselt ainsad puhastusvahendid maailmas, mis suudavad kõrvaldada mikrobioloogilised ohud ka nendelt pindadelt, mida vahetult puhastatud pole, sest originaalse puhastustoote põhialuseks on nn head bakterid, mis levivad järjest suurematele pindadele, tagadeski sel moel nn iseeneslikult leviva puhastustoime teatud aja jooksul.

Maailm areneb ja meil on võimalus valida elada tervena ja kasutada inimsõbralike ja keskkonnasäästlikke tooteid. Probio Group OÜ on probiootiliste puhastus- ja hügieenitoodete ainumaaletooja Eestis, Lätis, Leedus ja Poolas.

Ettevõte tegeleb nii toodete edasimüügi kui ka puhastusteenuste pakkumisega. Pakutavas tootevalikus on sobivaid puhastusvahendeid nii koolidele, haiglatele, hotellidele kui ka tööstushoonetele.

Samuti lai valik hügieeni- ja kehahooldustooteid nii inimestele kui ka loomadele. Valides endale parimat õpetame seda ka oma lastele luues nii üheskoos puhta ja tervisliku elu järjepidevuse! Täna koos Pro&Bio©iga!


apartmenttherapy.com
https://antibiotic.ecdc.europa.eu/et/teave/teabelehed/teabeleht-uldsusele
https://www.16662.ee/et/murgistusriskid https://varu.probiootiline.ee/

Kanalisatsiooni puhastaja heade üllatustega!

Lisa kommentaar

Minu ostukorv
Soovid
Recently Viewed
Kategooria