Korduma kippuvad küsimused

Mida tähendab PIP?
PIP – Probiotics in Progress
PIP puhastus- ja hügieenitooted on pöördeline saavutus, puhastusainete uus põlvkond, mis kasutab kemikaalide ja desinfitseerimisainete asemel probiootilisi baktereid. Desinfitseerimisained tapavad valimatult nii head kui halvad bakterid, mistõttu kaob looduslik tasakaal, ja desinfitseerimisainete ning antibiootikumide liigkasutamise tõttu oleme kahjulike bakterite resistentsuse tohutu kasvu tunnistajaks. Kasutades Chrisal-Nord PIP puhastusaineid loome tervisele soodsa ja stabiilse mikroflooraga ümbruskonna.
PIP tootesari rajaneb kliiniliselt tõestatud toimel ja selle kasutamine loob ruumide puhastuses head tervist soodustava mikroflooraga elukeskkonna.
Mis on probiootikumid?

Sõna „probiootikum” tuleneb ladinakeelsest sõnast — pro bios, mis tähendab „elu heaks”. Probiootikumid mõjutavad soolestikus mikroobide kooslust ja tasakaalu, aidates suurendada kasulike bakterite hulka. Probiootikumid sisaldavad just inimorganismile omaseid mittepatogeenseid baktereid, mille ohutus on tõestatud, kuid nende mõju on kindlasti tüvespetsiifiline. Probiootikumidega käsikäes on teinekord ka prebiootikumid ehk bakterite ainevahetuseks vajalikud ühendid (nt fruktooligosahhariid). Nende roll on suurendada kasulike bakterite hulka jämesooles ja seeläbi realiseerida probiootikumide kasulikke toimeid. Samuti toetavad bakterite kasvu mitmed B-grupi vitamiinid.

Probiootikumid on turvalised ja kasulikud. Chrisal-Nord toodetes kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt tunnustatud kasulikena ja sobilikena, mida kasutatakse ka toidus.  

Kuidas PIP Tervisehoiu tooted töötavad?

Meditsiiniasutused on haigustekitajate leviku koha pealt ühiskonna riskisektorid ja tulenevalt sellest tuleb nendes sektorites olla äärmiselt hügieenitundlik ja kasutada kõiki võimalusi hügieeninõuete kõige kaasaegsemal võimalikul tasemel rakendamiseks.

PIP Tervishoiu toodetega puhastades suur osa patogeensetest bakteritest eemaldatakse, samuti nagu tavalise puhastamise korral. PIP toodete eripäraks on see, et koheselt peale puhastamist tekib töödeldud pindadele heade bakterite kiht. Need bakterid võtavad koheselt terve pinna, toidu ja vee enda alla, seega ennetades uute patogeensete bakterite saabumist ja paljunemist.  

Kasutades ”Chrisal-Nord” tooteid on võimalik olla kindel, et lisaks nähtavale mustusele on ümbruskonnast kõrvaldatud ka mikrobioloogilised ohud, millega inimesed vastasel korral pidevalt kokku puutuksid. Chrisal-Nord tooted suudavad kõrvaldada mikrobioloogilised ohud nii vahetult puhastatud pindadelt kui ka nendelt pindadelt, mida vahetult puhastusvahendiga puudutatud ei ole (tegemist on nn. iseeneslikult leviva puhastustoimega).

Kas PIP Tervishoiu tooted on desinfitseerivad?

Ei, PIP toodetel puudub biotsiidne efekt teistele bakteritele. Seetõttu ei teki patogeensetel mikroorganismidel nende suhtes residentsust. Desinfitseerivate puhastusvahendite halvaks küljeks on see, et need hävitavad nii häid kui ka halbu mikroorganisme. See aga loob soodsa kasvupinnase patogeensetele bakteritele. Lisaks on nendel toodetel lühiajaline efekt. Tulenevalt sellest on vaja kasutada tugevamaid ja suuremates kogustes desinfitseerivaid vahendeid, mis on neis sisalduvate kemikaalide tõttu kahjulik nii inimestele kui ka keskkonnale.

PIP tooted ei hävita mikroorganisme, vaid nendes sisalduvad head bakterid kiirendavad halbade mikroorganismide hävimist ja samas heade mikroorganismide teket. Kasutades probiootilisi tooteid jätkuvalt, väheneb mikroobses kommuunis halbade ja suureneb oluliselt heade mikroorganismide hulk, seega muutub kommuunis mikroorganismide hulk. Toodete tõhusus põhineb heade mikroorganismide kasutamisel.  

Kus kasutada PIP Tervishoiu tooteid?

PIP Tervishoiu tooteid võib kasutada kõikides tervishoiuasutustes, hooldekodudes ja muudes kohtades, kus on patogeensed probleemid. Erandiga nendes kohtades haiglates, kus on vajalik lisa desinfitseerimine, et hoida patogeensete bakterite hulk maksimaalselt madal.

Meditsiiniasutused on kohtadeks, kus keskkonna tervislikkuse osas ei tohi teha mingeid kompromisse. Seega ongi ainuke võimalus kasutada tervislikke ja keskkonnasäästlikke puhastusaineid. Igal võimalikul viisil tuleks vältida tervistkahjustavat ja negatiivset kõrvaltoimet omavat tavakeemiat – tavakeemia kasutamisel jääb alati puhastatud pindadele teatud jääke või õhku aure ning inimesed võivad osutada neile aurudele ülitundlikeks või saada lihtsalt pikemaajalisi esmapilgul märkamatuid tervisekahjustusi.

Kas ma pean peale PIP toodete kasutamist desinfitseerima?

Ei, parima tulemuse saavutamiseks peale PIP toodete kasutamist ei desintfiseerita. Erandjuhtudel kui ruumi on vaja desinfitseerida, siis tuleks peale toimingu sooritamist koheselt kasutada PIP tooteid, et stabiliseerida keskkonna loomulik mikrofloora. Desinfitseerivad vahendid hävitavad nii head kui halvad bakterid. Seetõttu tuleb peale desinfitseerimist kasutada PIP tooteid, et taastada heade mikroorganismide hulk pinnal. Osad mikroorganismid on muutunud resistantseks desinfitseerivatele vahenditele, mistõttu on probiootiliste toodete kasutamine möödapääsmatu, kuna need ei tekita bakterites resistantsust. 

Kas PIP tooted on inimestele ohutud ja kas tuleks kanda kaitseriietust?

PIP tooted on täiesti turvalised, keskkonnasõbralikud ja ohutud. Chrisali poolt valitud ja kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt heaks kiidetud. Lisaks viib Chrisal läbi laias ulatuses ohutusega seonduvaid katseid ja uuringuid koostöös akrediteeritud laboratooriumidega üle kogu maailma. Samuti on meie tootmisprotsess täielikult sertifitseeritud ja vastab ISO9001:2008 standardile.

Kaitseriietus pole vajalik, sest nahaga kokkupuutel ei tekita tooted ärritust. Toodete kasutamine turvaline, kuna probiootikumid on 100% looduslikud ja nende koostoime on ka keskkonnasõbralik. Tulenevalt nende looduslikust koostisest puudub vajadus kasutada kaitsvaid kindaid ning nahaga kokkupuutel ei oma see negatiivset efekti. 

Kui tihti peaksin PIP tooteid kasutama?

Tooteid ei pea kasutama sagedamini kui tavapuhastusvahendeid. Optimaalseima efekti saavutamiseks oleks soovitatav Chrisal-Nord tooteid kasutada vähemalt 2 korda nädalas. Nende kasutamine tagab suurepärase tulemuse, kuna head mikroorganismid tungivad sügavale mikroobsesse pinnasesse ja toimivad edasi ka puhastamise järgselt.

Probiootilised puhastustooted tungivad sügavuti läbi pinnase ja eemaldavad mustuse, tolmu ning biokile. Samuti hoiab toodete kasutamine ära ebameeldivad lõhnad, mis on tekitatud ebasoodsate mikroorganismide poolt. Lisaks kõigele on toodete kasutamine on turvaline, kuna probiootikumid on 100% looduslikud ja nende koostoime on ka keskkonnasõbralik.

Mis juhtub kui toodet üledoseerida?

Toodete üledoseerimisel kaasneb ainult suuremas koguses heade bakterite hulk ning pikemaajalisem mõju. Tooteid tuleb säilitada temperatuuril 10-30 kraadi ja vältida tuleks otsest päikesevalgust. PIP toodete kasutamisel tekib puhastatavale pinnale probiootiliste bakterite kiht, mis hoiab ära patogeensete bakterite tekke sellel pinnal. Kaitsev mikroobne kiht võib pinnal püsida päevi ja see teeb nendest toodetest imevahendi mustuse ja kahjulike bakterite vastu võitlemisel. Haigust tekitavad mikroobid asenduvad heade mikroobidega ja nendes ei teki resistantsust.

Kas probiootikumid on ohutud ?

Probiootikumid on täiesti ohutud. Veelgi enam, nad on organismile asendamatud. Chrisali poolt kasutatavad probiootikumid on rahvusvaheliselt heakskiidetud. Meie tootmisprotsessidel on ISO9001:2008 sertifikaat. PIP probiootilised tooted on enim uuritud puhastustooted maailmas. Turvalisusuuringutel on tooted saanud kõrgeimad hinnangud ning uuringuid on läbi viidud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud assotsiatsioonide poolt (USA ATCC). Chrisal omab EL Ecolabel sertifikaati, mis tõendab toodete kõrgeimat keskkonnasäätlikkust.

Toodetes kasutatud probiootikume on eelnevalt põhjalikult uuritud ning on leitud, et parima efekti saavutamiseks tuleb kasutada teatud tüüpi ja kindlas koguses probiootikume. Sellele tuleb tähelepanu pöörata siis, kui valitakse probiootilisi puhastusvahendeid. Mitte kõik ei ole nii kasulikud ja efektiivsed. Chrisal on ainus probiootiliste toodete valmistaja, kelle toodetes säilivad probiootikumid aktiivsena minimaalselt 2 aastat ja seda tänu kindlale stabiliseerimissüsteemile. Enamik toodete puhul, kus on probiootikume kasutatud, on nende säilivus oluliselt lühem.

Kas halvad bakterid võivad muutuda probiootikumide suhtes residentseks?

Ei, ükski mikroorganism ei muutu teise mikroorganismi suhtes residentseks. Resitentsuse teke on võimalik ainult molekulaarse või keemilise aine suhtes, mis ähvardavad mikroobe. Probiootline tehnoloogia ei kasuta biotsiidset tegevust ega keemilist ainet, mille ülesandeks on mikroobide hävitamine. See omakorda tähendab, et probiootilist tehnoloogiat võib kasutada aastaid ja on jätkusuutlik.

Kas probiootline puhastus nõuab erioskusi?

Probiootilisi tooteid kasuta samamoodi nagu teisi seebilaadseid tooteid. PIP puhastustooteid saab kasutada kõikidel pindadel. Nende kasutamisel puudub igasugune vajadus desinfitseerivate vahendite järgi. Tulenevalt nende looduslikust koostisest puudub vajadus kasutada kaitsvaid kindaid ning nahaga kokkupuutel ei oma see negatiivset efekti. Toodete üledoseerimisel kaasneb ainult suuremas koguses heade bakterite hulk ning pikemaajalisem mõju. Tooteid tuleb säilitada temperatuuril 10-30 kraadi ja vältida tuleks otsest päikesevalgust.

Tooteid ei pea kasutama sagedamini kui tavapuhastusvahendeid. Optimaalseima efekti saavutamiseks oleks soovitatav Chrisali tooteid kasutada vähemalt 2 korda nädalas. Nende kasutamine tagab suurepärase tulemuse, kuna head mikroorganismid tungivad sügavale mikroobsesse pinnasesse ja toimivad edasi ka puhastamise järgselt.